Tento web sa práve prerába. Pre starý obsah navštívte prosím tento odkaz. | Prihlásenie pre susedov: Karpatská | Pionierska

O Vnútrobloku

Kto sme a čo robíme?

Vnútroblok je občianska iniciatíva združujúca nápady, projekty a hlavne ľudí, ktorí sa zaujímajú o verejný priestor v kontexte občianskej spoločnosti. Veríme, že dobrý verejný priestor potrebuje dobrých ľudí. Že dobrý priestor je udržateľný, sociálne inkluzívny, dynamický a inovatívny a jeho tvorcovia sú emancipovanými občanmi, ktorí si uvedomujú rovnako demokratické slobody, ako aj k nim patriacu zodpovednosť. Veríme, že zlepšenie kvality verejného priestoru prinesie zlepšenie kvality občianskej spoločnosti a naopak.

Vnútroblok vymýšľa a realizuje mestské projekty zamerané na verejné priestory a komunity. Popritom skúma mesto a hľadá súvislosti, problémy a riešenia, ktoré by pomohli pretvárať mesto na miesto pre ľudí.

Občianske združenie

Vnútroblok bol oficiálne založený v lete 2012 formou občianskeho združenia. Funguje ako otvorená platforma s niekoľkými stálymi výkonnými koordinátormi a ďalšími členmi, ktorí spolupracujú na konkrétnych projektoch.

Dlhodobými členmi združenia sú Sandra Štasselová, Katarína Juríková a Michal Štassel. Momentálne v platforme pôsobí aj Anna Kratochvílová (Mobilná záhrada Karpatská), Martina Kalusová (Mobilná záhrada Karpatská) a Kika Zvončeková (Mobilná záhrada Karpatská).


Späť